zycie-chotomowa.pl

zycie-chotomowa.pl – dom, zdrowie, motoryzacja, zakupy

zioła na energię
Dieta

Roślinne energetyki. Wypróbuj te zioła na energię!

Przemęczenie, senność, gorsza koncentracja– to najczęściej efekt niewyspania, stresującej pracy czy nadmiernego wysiłku fizycznego. Gdy także zauważasz u siebie takie objawy, sięgnij po naturalne remedium – zioła na energię. Podpowiadamy, jakie z nich doładują Twoje wewnętrzne akumulatory!

Jak radzić sobie ze zmęczeniem?

Gdy dopada Cię nadmierne zmęczenie, w takim przypadku najskuteczniejszym sposobem, aby się go pozbyć, jest odpoczynek. Zrezygnuj z pracy po godzinach, poświęć wolny czas na relaks, wysypiaj się, a szybko zauważysz różnicę.

Pamiętaj również o zdrowej diecie – zbilansowanej i zróżnicowanej, pełnej warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów, z dodatkiem dobrej jakości nabiału, chudych mięs, orzechów. Dzięki temu uzupełnisz poziom ważnych witamin, minerałów i innych cennych składników.

Oprócz tego warto zastosować sprawdzone zioła na energię, które skutecznie walczą z objawami zmęczenia. Są dostępne jako susz do zaparzania, ale również można kupić je w formie wygodnych w zażywaniu kapsułek i tabletek. Takie roślinne energetyki doskonale sprawdzą się w okresie nadmiernego obciążenia fizycznego i psychicznego.

Zioła na energię: przegląd

Herbata – kamelia (Camellia)
Najczęściej stosowanym ziołem dodającym energii jest kamelia, z której produkuje się herbatę. Zawiera naturalną teaninę, która wykazuje właściwości pobudzające.

Żeń-szeń prawdziwy (Panax ginseng)
Korzenie tej rośliny cenione są w tradycyjnej medycynie ludowej Chin już od kilku tysięcy lat. Ze względu na szeroką gamę cennych składników żeń-szeń wspomaga funkcje kognitywne i dba o dobre samopoczucie.

Rozmaryn lekarski (Rosemarinus officinalis)
Rozmaryn to zioło o intensywnym, przyjemnym aromacie, które często stosowane jest w kuchni. Ze względu na zawartość olejków eterycznych poprawia również bilans energetyczny, pozwalając na odbudowanie sił witalnych.

Miłorząb japoński (Ginkgo biloba)
Dzięki zawartości flawonoidów, flawonoli, terpenów ma silne właściwości antyoksydacyjne. Wspomaga również pracę mózgu i naczyń krwionośnych, dzięki czemu w naturalny sposób dodaje energii.

Różeniec górski (Rhodiola rosea)
To wywodząca się z subarktycznych obszarów roślina, której kłącze i korzenie mają właściwości prozdrowotne. Wykazuje ona silne działanie adaptogenne, pomagając w stabilizowaniu procesów fizjologicznych. Zmniejsza stres, napięcie, poprawia pamięć, redukuje przemęczenie.

Yerba mate – ostrokrzew paragwajski (Ilex paraguariensis)
Właściwości pobudzające ma również napój yerba mate, który powstaje z suszonych i mielonych liści i patyków ostrokrzewu paragwajskiego wywodzącego się z Ameryki Południowej. W sklepach można znaleźć szeroką gamę gotowych mieszanek do napoju yerba mate.